Αγαπητοί γονείς,

το Μουσικό Σχολείο Αθήνας από τη Δευτέρα 6/5 μέχρι και την Παρασκευή 31/5/2019 θα δέχεται αιτήσεις για τη συμμετοχή στις Εισαγωγικές Εξετάσεις για την Α' Γυμνασίου του σχολικού έτους 2019-20.

Οι αιτήσεις μπορούν να γίνουν:

α. Με επίσκεψη στο σχολείο μας (Δράκοντος 37, Ακαδημία Πλάτωνος), καθημερινά 8:30 - 15:00

β. Μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου:

• Κατεβάστε, εκτυπώστε και συμπληρώστε την αίτηση
  • Φωτογραφίστε ή σαρώστε τη συμπληρωμένη αίτηση (2 σελίδες) καθώς και το αποδεικτικό διεύθυνσης μονίμου κατοικίας. (Σιγουρευτείτε ότι είναι ευανάγνωστα τα στοιχεία!)
  • Επισυνάψτε τα άνω αρχεία σε ηλεκτρονικό μήνυμα με θέμα: "Αίτηση" και το ονοματεπώνυμο του υποψήφιου Αποστολή στη διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
  • Περιμένετε για απάντηση εντός της επόμενης εργάσιμης με τον Αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησής σας

Παρακαλούμε, συμβουλευτείτε τη σχετική μας ανάρτηση για να βεβαιωθείτε ότι η διεύθυνση μόνιμης κατοικίας σας βρίσκεται εντός των περιοχών που αντιστοιχούν στο σχολείο μας.