Η περίοδος αιτήσεων για τις εισαγωγικές εξετάσεις τελείωσε. Οι γονείς των υποψηφίων θα πρέπει να ελέγχουν συχνά τα εισερχόμενα email τους για μηνύματά μας με οδηγίες και λεπτομέρειες για τη συνέχεια.

Η προσομοίωση των εξετάσεων θα γίνει την Πέμπτη 15 Ιουνίου και ώρα 16:30. Η συμμετοχή σε αυτή θα βοηθήσει τους εξεταζόμενους να εξοικειωθούν με τη διαδικασία και είναι προαιρετική.

Η διεξαγωγή των εξετάσεων θα ξεκινήσει το πρωί της Τετάρτης 21 Ιουνίου (ώρα προσέλευσης 9:15) με το γραπτό μέρος (ακρόαση CD), που θα γίνει ταυτόχρονα για όλους τους υποψήφιους.

Αποτέλεσμα εικόνας για υποψηφιος μαθητης

Οι μαθητές θα εξεταστούν στη συνέχεια προφορικά, οι μισοί την ίδια ημέρα, μετά τη γραπτή εξέταση, ενώ οι υπόλοιποι την επόμενη μέρα, Πέμπτη 22 Ιουνίου

Πληροφορίες για τα επόμενα στάδια της διαδικασίας καθώς και το ατομικό πρόγραμμα για κάθε εξεταζόμενο θα αναρτηθούν στη διεύθυνση ms-exams.com, στην οποία γινόντουσαν οι αιτήσεις ηλεκτρονικά μέχρι το τέλος του Μαΐου.