Οι κενές θέσεις φοίτησης στο Μουσικό Σχολείο Αθήνας για το έτος 2018-19 είναι:

Β' Γυμνασίου: 1 θέση

Γ' Γυμνασίου: 3 θέσεις

Για την κάλυψή τους θα διεξαχθούν κατατακτήριες εξετάσεις τη Δευτέρα 24 Σεπτεμβρίου 2018 και ώρα 8:30 πμ.

Οι γονείς που ενδιαφέρονται θα πρέπει να υποβάλλουν αίτηση στο σχολείο μας από Τετάρτη 12 έως και Παρασκευή 21 Σεπτεμβρίου ώρες 8:30 - 14:00.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι κατοικούν μόνιμα εντός του χωροταξικού πλαισίου που αντιστοιχεί στο Μουσικό Σχολείο της Αθήνας:

α) Α΄ Αθήνας: Όλες οι περιοχές του Δήμου Αθηναίων Κυψέλη, Μεταξουργείο, Σεπόλια, Ταύρος, Κολωνάκι, Αμπελόκηποι, Εξάρχεια, Πατήσια κτλ πλην αυτών των περιοχών α) του 5ου Διαμερίσματος Δήμου Αθήνας που περικλείονται από τους δρόμους : Λ. Κηφισού, Τρείς Γέφυρες, Στρ. Καλάρη (ζυγοί αριθμοί), Λ. Ιωνίας (μονοί αριθμοί), Καυταντζόγλου (ζυγοί αριθμοί), Γαλατσίου (μονοί αριθμοί) και έως τα όρια του 5ου Διαμερίσματος Δήμου Αθήνας με το Δήμο Γαλατσίου και το Δήμο Ν. Φιλαδέλφειας -Ν. Χαλκηδόνας (Ωρωπού, Σινοπούλου κτλ.). και β) του 2ου Διαμερίσματος Δήμου Αθήνας που περικλείονται από τις οδούς/Λεωφόρους: Κοκκινοπούλου (από Λεωφ. Κατεχάκη), Ούλωφ Πάλμε, Υμηττού (μονοί αριθμοί), στη συμβολή της με τη Φορμίωνος, Ηλία Ηλιού (μονοί αριθμοί), Αμβροσίου Φραντζή (ζυγοί αριθμοί) και Καλλιρρόης (μονοί αριθμοί), μέχρι και τη συμβολή της με τη Λεωφ. Συγγρού. β) Γ΄ Αθήνας: Αιγάλεω, Χαϊδάρι περιοχή που συνορεύει με το Αιγάλεω έως τη Λεωφόρο Αθηνών (ρεύμα εισόδου προς Αθήνα) , Αγ. Βαρβάρα.

Οι ενδιαφερόμενοι οφείλουν να προσκομίσουν λογαριασμό ΔΕΚΟ ή άλλο αξιόπιστο αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο να προκύπτει η διεύθυνση μονίμου κατοικίας τους.