Από την Τρίτη 3/9/2019 οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών της Α Γυμνασίου μπορούν να προσέρχονται προκειμένου να πραγματοποιήσουν την εγγραφή στο σχολείο μας.

Επίσης παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριων, που εγγράφονται στην Α΄ Γυμνασίου και στην Α΄ Λυκείου αντίστοιχα να προσκομίσουν συμπληρωμένο το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) στο Μουσικό Σχολείο Αθήνας.

Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή, το οποίο ισχύει για 3 (τρία) σχολικά έτη (Γυμνάσιο-Λύκειο, αντίστοιχα) πρέπει να είναι συμπληρωμένο, σφραγισμένο και υπογεγραμμένο από ιατρό. Θα πρέπει να προσκομισθεί (στον/στην εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής) κατά την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2019-2020. Το εν λόγω έγγραφο κρίνεται απαραίτητο για τη συμμετοχή των μαθητών/τριών στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής.

Το εν λόγω έγγραφο καθώς και περαιτέρω πληροφορίες θα βρείτε στο σύνδεσμο του Υπουργείου Υγείας