Τη Δευτέρα, 30 Ιανουαρίου, ο Βυζαντινός Χορός του σχολείου μας έλαβε μέρος και έψαλλε στη Θεία Λειτουργία που τελέστηκε για την εορτή των προστατών της παιδείας, Τριών Ιεραρχών, στον Ιερό Ναό του Αγίου Τρύφωνος στον Κολωνό, όπου εκκλησιάστηκε η α΄ τάξη του Γυμνασίου.

Επίσης, όπως κάθε χρόνο, και εφέτος, την Τετάρτη, 1 Φεβρουαρίου, μετά από πρόσκληση του εφημερίου του Ιερού Ναού Αγίου Τρύφωνος, π. Νεκταρίου, έψαλλε κατά τη Θεία Λειτουργία της εορτής του Αγίου, προεξάρχοντος του Μητροπολίτου Λήμνου κ. Ιεροθέου, ο οποίος συνεχάρη τα παιδιά για την υποδειγματική παρουσία τους, αλλά και την άψογη εκτέλεση των ψαλλομένων και τα προσκάλεσε επισήμως να επισκεφθούν το νησί του.

Την Κυριακή, 12 Φεβρουαρίου, κατόπιν προσκλήσεως του Συνδέσμου Παναγίου Τάφου, κάλυψε την εκδήλωση κοπής της Βασιλόπιτας που έγινε στο ξενοδοχείο Κάραβελ με επίκαιρους ύμνους, δημιουργώντας πολύ καλές εντυπώσεις σε όλους τους παρισταμένους.

Τα ευχαριστούμε για την επάξια εκπροσώπηση του σχολείου μας και τα συγχαίρουμε για την κοπιώδη εργασία τους.